تبلیغات
شهرام محمودی - شهرام: فقط من ستاره نیستم (مصاحبه ی شهرام )
شهرام محمودی یه تک ستارست تو هر تیمی باشه حریف بیچارست

شهرام: فقط من ستاره نیستم (مصاحبه ی شهرام )

سه شنبه 16 تیر 1394 06:22 ب.ظ

نویسنده : Raha


کواچ روز آخر شهرام محمودی را ستاره تیمش خواند، شاید به پشتوانه آمارش در دور مقدماتی لیگ جهانی. محمودی چهارمین امتیازآورترین و دومین اسپوکر بازی‌ها شد. به نظر او شانس با ایران یار نبود که صعود نکرد. پشت‌خط‌زن تیم ‌ملی والیبال با این حال معتقد است: «عملکرد تیم راضی‌کننده بود.» محمودی که باورش نمی‌شد روسیه به سید دو سقوط کرده، امیدوار است که سال آینده گروه راحت‌تری نصیب ایران ‌شود. او و هم‌تیمی‌هایش فکر نمی‌کردند تیم ‌ملی دوم در جام ملت‌های آسیا به جای آنها بازی کند اما با این اتفاق خوشحالند که می‌توانند بعد از استراحت دو هفته‌ای فقط برای ورلدکاپ تمرین کنند.

شنیدی كه كواچ تو را ستاره تیمش خوانده؟
من هم خبرش را در اینستاگرام دیدم. سرمربی تیم نسبت به من لطف دارد. من تا جایی كه از دستم برمی‌آمد، به تیم كمك كرده‌ام. همیشه گفته‌ام ما یك تیم هستیم. هر وقت گروه خوب كار كرده، من هم خوب بوده‌ام و اگر تیم بد بوده، من هم بد بوده‌ام. البته بعضی مواقع بیشترین فشار روی من بوده است. حالا هم این اتفاق خاصی نیست. همان ‌طور كه سعید جزو بهترین پاسورهای دنیاست، من هم فقط تا آنجایی كه توانستم، خوب كار كردم. خوشحالم كه در این تورنمنت سخت، كارم راضی‌كننده بوده است.

صعود نكردن ایران به دور نهایی لیگ جهانی بدشانسی بود؟
فكر می‌كنم شانس با ما یار نبود. ما اگر بازی دوم با لهستان را می‌بردیم، شرایط فرق می‌كرد. من و سعید موقع دیدن بازی آمریكا با لهستان ست‌ها را حساب می‌كردیم، اگر لهستان 3 - 2 می‌باخت، كار به ست‌شماری می‌رسید و در ست‌شماری با ما برابر می‌شد و ما صعود می‌كردیم اما انگار قسمت این بود. اگر آمریكا بازی اول را می‌برد، استرس ما كمتر بود اما همین نتیجه هم خوب است، در گروه سختی كه كسی شانسی برای ما قائل نبود و همه فكر می‌كردند ایران تیم چهارم گروه می‌شود اما حالا كه سوم گروه شده‌ایم، نشان می‌دهد كه عملكرد خوبی داشته‌ایم.

پس كسی نباید ناراحت باشد؟
به نظرم عملكرد تیم راضی‌كننده است. ما در گروه‌مان تا روز آخر شانس صعود داشتیم اما ورزش است و اتفاقاتش. ما بعد از باخت آمریكا به لهستان دیگر انگیزه‌ای برای بازی دوم با روسیه نداشتیم. همه بچه‌ها خوشحال هستند كه بازی‌های خوبی داشتیم اما صعود نكردن تیم ناراحت‌كننده است. همه بچه‌ها بابت همین مسئله ناراحت بودند.

خودت خواستی كه در بازی آخر مقابل روسیه بازی نكنی؟
به كواچ گفتم كتفم درد می‌كند. با افروزی پزشك تیم هم مشورت كردم، قرار شد بازی نكنم تا فشار نیاید چرا كه مصدومیت كهنه‌ای است كه اگر به آن فشار بیاورم، شاید خطرناك شود. از طرفی امیر غفور هم سرحال بود و خوب هم بازی كرد.

با اینكه تا قبل از ظهر یك‌شنبه همه فكر می‌كردند روسیه در سید یك ماندگار شد اما استرالیا ماند و روسیه سقوط كرد. خبر داشتی؟
نه. مطمئن هستید؟ این خبر در سایت فدراسیون جهانی هم آمده؟ البته استرالیا معمولاً همیشه كارهای عجیب و غریبی می‌كند. در انتخابی المپیك 2012 ما را حذف كرد و خودش به لندن رفت. پارسال در دور نهایی تیم‌های سید دو فرانسه را برد و به دور نهایی لیگ جهانی آمد و حالا هم با شكست صربستان در سید یك ماندگار شده است. البته عجیب است كه FIVB بخواهد روسیه قدرتمند را حذف كند. شاید نبود روسیه به نفع والیبال نباشد اما به نفع ما هست. با این شرایط ما سال آینده احتمالاً گروه راحت‌تری داریم. هر چند هیچ‌چیز قابل پیش‌بینی نیست.

شما می‌خواستید روسیه را در بازی دوم ببرید كه سال آینده نباشد، نشد اما استرالیا كارتان را تمام كرد.
دقیقاً. هدف ما حذف روسیه بود. همه دوست داشتند روسیه را ببریم كه كمی بازی دوم سخت شد اما حالا خوشحالیم كه این اتفاق افتاده است. امیدوارم سال آینده گروه ما در لیگ جهانی راحت‌تر از امسال باشد.

انگار از جایگزینی تیم دوم به جای شما برای جام ملت‌ها خیلی خوشحال هستید نه؟
من اصلاً فكرش را هم نمی‌كردم كه تیم دوم جای ما را بگیرد اما این اتفاق افتاد. خیلی خوب است. شاید بهترین تصمیم فدراسیون و كادر فنی بود تا ما به جای بازی در جام ملت‌ها، با خیال راحت تنها برای ورلدكاپ تمرین كنیم و بدون خستگی مفرط شهریورماه برای سهمیه المپیك بجنگیم.

با استراحت دو هفته‌ای می‌توانید ریكاوری خوبی داشته باشید؟
به مرخصی دو هفته‌ای نیاز شدیدی داشتیم. 3 ماه بود كه به خاطر مسابقات سنگین استراحت نكرده بودیم. واقعاً شرایط خسته‌كننده شده بود. بچه‌ها هم از نظر بدنی، ذهنی و روحیه تحت فشار بودند. در مسابقات هم كلی استرس تحمل كردیم. حالا باید استراحت كنیم تا آماده به اردو برگردیم و تمرینات را انجام دهیم.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 16 تیر 1394 06:25 ب.ظ